Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *
Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
piątek, 18 Październik, 2019 - 06:10

Skandal w najpopularniejszym polskim kanale telewizji dla dzieci

wt., 27/03/2018 - 14:09
Kategoria: 
Nie wiemy, co było stałą częścią najpopularniejszego (wg publikowanych w mediach screenshotów i fragmentów filmów video z ujęciami audycji) kanału telewizji dziecięcej o nazwie Gural. Media tabloidowe publikują dość mało wiarygodne informacje na ten temat. Nie ulega wątpliwości że kanał telewizji dla dzieci Gural miał oglądalność wyższą niż 14 kanałów telewizji dla dzieci w technologi telewizji linearnej tradycyjnej (z tym że dane ogl. minutowej dla TVP ABC mam z 2014 r.) wg dostępnych badań telemetrycznych. Próbowałem zebrać dane dot. Average Minute Rating/ Średnia Oglądalność Minutowa. 
 
Jak ów kanał telewizji dla dzieci zdobył ćwierć mln stałych abonentów i nawet 70-80 tys. minutowej oglądalności? Wg zebranych danych telemetrycznych kanał Gural to była najpopularniejsza stacja tv dla dzieci w Polsce. Skąd mogła pochodzić jej popularność, nie wiemy. Na filmach w sieci Internet krytykujących ta niewielką stację tv, zebrano szereg bardzo kontrowersyjnych bluzgów pod adresem małoletnich widzów ze strony jej wydawcy i właściciela. 
 
OMZRiK który złożył skargę i skierował sprawę do prokuratury, pisał :"12-letnią dziewczynkę namawia do rozbierania się przed internetowymi kamerkami. Zapewniając, że przekazu nikt poza nim nie widzi. Tymczasem transmisję obserwuje 30 tys. widzów.

13-latkę namawia do uprawiania z nim seksu za 2000 zł. Z wypiekami na twarzy opowiada dzieciom o narządach płciowych, lub symuluje onanizowanie się.

Gural to pseudonim popularnego youtubera. Wulgarny, agresywny wobec słabszych, chętnie poniżający innych korzystając ze swojej oglądalności. Na YouTube obserwuje go ponad 250 tys. osób. Głównie dzieci.

Dziewczynki, które nie chcą poddawać się chorym fantazjom Gurala są przez niego publicznie lżone, poniżane, wyszydzane.

Gural naprawdę nazywa się (...), ma 21 lat, pochodzi z (...). Chwali się, że nie skończył żadnej szkoły, a i tak zarabia dziesiątki tysięcy zł. Popularność przyniosły mu streamy, czyli przekazy na żywo, trwające przez miesiąc bez przerwy. Gural funkcjonował cały czas przed internetową kamerą transmitującą jego życie.

Dla wielu dzieciaków jest gwiazdą, bo potrafi publicznie grozić dyrektorce szkoły, ordynarnie wyzywać starsze osoby, czy przechwalać się ile zarabia na swoim youtubowym kanale. 
Jak ogromną siłę ma publiczne „zniszczenie” przez gwiazdę takiej 12-latki! A do czego może prowadzić upublicznienie przez niego wizerunku rozbierającej się publicznie dziewczynki?"

opr.af